Zagreb, Hrvatska 2020.
Sjednice Odbora bile su ispunjene zanimljivim raspravama, posebice one tematske, koje su vrlo cesto bile vezane uz aktualne teme i pitanja u hrvatskom zdravstvu: u svezi uporabe opojnih droga, o uporabi duhanskih proizvoda, o obveznom programu cjepljenja, o osvjestenosti o debljini, o javnom zdravstvu i sigurnosti hrane, o djecjoj psihijatriji, o pitanju rada medicinskih sestara, o dostupnosti terapije i lijecenja rijetkih bolesti, o autizmu, o borbi protiv raka i stvaranju onkoloskog registra, o medunarodnom humanitarnom pravu, o organizaciji hitne helikopterske sluzbe na teritoriju RH, i mnoga druga.
Posebice zanimljiva bila je sjednica Odbora na kojoj se raspravljalo o utjecaju manjka lijecnika na perspektivu funkcionalne odrzivosti zdravstvenog sustava. Naime, bas u raspravi o toj temi dobio se realan prikaz neugodne situacije u hrvatskom zdravstvu.
Naime, osnov problema i medusobnih prijepora nalazi se medusobnom srazu visoko postavljenih kriterija zakonske regulative, prava bolesnika i imperativa kvalitete medicinske usluge s jedne strane, te broja i prava lijecnika i zdravstvenog kadra, organizacije i financiranja zdravstvene sluzbe s druge strane. Svjesni realnih cinjenica i stanja hrvatskog zdravstvenog sistema, i clanovi saborskog Odbora kojeg cine vecinom lijecnici, dali su iznosenjem svojih stavova podrsku promjenama sustava pregovaranja o pravima lijecnika te poboljsanju organizacije njihovog rada.
Kraj je ovo jednog izuzetno zanimljivog cetverogodisnjeg mandata druzenja s kolegama lijecnicima, medicinskim sestrama i predstavnicima zdravstvene i socijalne struke u RH.
Vecina nas, nakon nekog zavrsenog zivotnog razdoblja, posebice u karijeri, gotovo uvijek ima dojam da se moglo uciniti vise. No, iskustvo rada u parlamentarnoj sredini, prije svega mogucnost slobodnog izrazavanja svojih ideja, sudjelovanja u raspravama, donosenju odluka i zakonskih prijedloga ostavlja neizmjerno bogatstvo za daljnji tijek moje karijere.